RfQ

Θέσεις Εργασίας   «Οι άνθρωποί μας είναι η δύναμή μας. Κάνουν τα όνειρά μας πραγματικότητα και θέτουν τα θεμέλια για το κοινό μέλλον μας». Αναγνωρίζοντας τη σημασία των ανθρώπινων πόρων για την εταιρεία μας, αναζητούμε διαρκώς στελέχη με μεγάλες προοπτικές εξέλιξης και υποστηρίζουμε τη συνεχή και πολύπλευρη ανάπτυξή τους. Εάν θέλετε να ενταχθείτε στην ομάδα μας και να γίνετε πολύτιμο μέλος μιας δυναμικής και ταχύτατα αναπτυσσόμενης εταιρείας, στείλτε το βιογραφικό σας αναφέροντας τον κωδικό αναφοράς, μέσω:

  • E-mail: recruitment [@] sunlight.gr
  • Fax: +30 210 6245409
  • Ταχυδρομείου: Τμήμα Προσωπικού, Ερμού 2 & Νίκης, Πλατεία Συντάγματος, 105 63 Αθήνα, Ελλάδα

H εταιρεία ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ SUNLIGHT ΑΒΕΕ διανύει δυναμικά την τρίτη της δεκαετία στην ελληνική και διεθνή αγορά σχεδιάζοντας, παράγοντας και διανέμοντας μπαταρίες για βιομηχανικές και προηγμένες εφαρμογές. Η SUNLIGHT συγκαταλέγεται σήμερα μεταξύ των κορυφαίων παραγωγών προϊόντων και συστημάτων ενέργειας στον κόσμο, προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις σε τομείς με ιδιαίτερα υψηλές απαιτήσεις όπως Βιομηχανία, Εφοδιαστική Αλυσίδα και Μεταφορές, Τηλεπικοινωνίες, Κατασκευές, Πληροφορική, Έργα Υποδομής και Άμυνα.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, η εταιρεία επιθυμεί να προσλάβει
PreSales Engineer (CODE: PSE0918) με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή θέσης

  • Συμπλήρωση τεχνικών εγγράφων – τεχνικών προδιαγραφών
  • Μελέτη και δημιουργία τεχνικών φακέλων για προσφορές και διαγωνισμούς
  • Έλεγχος και διόρθωση παραγγελιών
  • Δημιουργία και ανανέωση αρχείων υποστηρικτικών προγραμμάτων
  • Αρχική διαχείριση/αντιμετώπιση claims από πελάτες
  • Άνοιγμα κωδικών μπαταριών-accessories-βάθρων κτλ.
  • Υποστήριξη των αρμοδιοτήτων του τμήματος Product Management των μπαταριών Reserve Power

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού & Μηχ. Υπολογιστών, Μηχανολόγου Μηχανικού ή Χημικού Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 1-2 έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση στον τομέα της Ενέργειας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (γνώση SAP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Οργανωτικός, ομαδικός, αντοχή στη πίεση και στην τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητες: Επικοινωνίας με όλα τα επίπεδα του οργανισμού, επίλυσης προβλημάτων και λήψης αποφάσεων

H Εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Iδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυναμικό και δημιουργικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης και εξέλιξης

Αποστολή Βιογραφικού

H εταιρεία ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ SUNLIGHT ΑΒΕΕ διανύει δυναμικά την τρίτη της δεκαετία στην ελληνική και διεθνή αγορά σχεδιάζοντας, παράγοντας και διανέμοντας μπαταρίες για βιομηχανικές, προηγμένες και καταναλωτικές εφαρμογές. Η SUNLIGHT συγκαταλέγεται σήμερα μεταξύ των κορυφαίων παραγωγών προϊόντων και συστημάτων ενέργειας στον κόσμο, προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις σε τομείς με ιδιαίτερα υψηλές απαιτήσεις όπως Βιομηχανία, Εφοδιαστική Αλυσίδα και Μεταφορές, Τηλεπικοινωνίες, Κατασκευές, Πληροφορική, Έργα Υποδομής και Άμυνα.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στο εξωτερικό, η εταιρεία επιθυμεί να προσλάβει International Account Manager (IAM 0918), με έδρα την Αθήνα.

  • Διαχείριση υφιστάμενου δικτύου εμπορικών συνεργατών και μεγιστοποίηση αποτελεσμάτων πωλήσεων.
  • Διείσδυση σε νέες περιοχές που η εταιρία δεν έχει έντονη παρουσία, μέσω ανάπτυξης δικτύου συνεργατών.
  • Στόχευση και πιστοποίηση της εταιρείας σε συγκεκριμένους μεγάλους τελικούς πελάτες/ εφαρμογές/χώρες βιομηχανικών πελατών.
  • Οργάνωση και διευθέτηση του συνόλου των εργασιών του ρόλου με στόχο τη βελτιστοποίηση της απόδοσης του δικτύου εμπορικών συνεργατών.

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου Μηχανολογικής κατεύθυνσης
  • 3-4 έτη ελάχιστη εργασιακή εμπειρία στην ανάπτυξη πωλήσεων εξωτερικού στον τομέα προϊόντων τεχνολογίας ή βιομηχανικών εφαρμογών/προϊόντων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Εμπειρία στη χρήση ERP συστήματος (SAP)
  • Δυνατότητα συχνών ταξιδίων (max. 50%)
  • Ικανότητα επικοινωνίας με όλα τα επίπεδα του οργανισμού, υψηλή αίσθηση επιχειρηματικότητας, αυτοπαρακινούμενος/η για εξέλιξη και προσωπική ανάπτυξη, αναλυτικός τρόπος σκέψης και ικανότητα διαχείρισης σύνθετων πληροφοριών

H Εταιρεία προσφέρει

  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον